Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 546

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 546
każda książka to nowy świat (notatki z życia wydawcy) » Blog Archive » Marek Arpad Kowalski (1942-2013)

Marek Arpad Kowalski (1942-2013)

Nigdy nie jest właściwy czas na złe wiadomości. Przeczytałem dziś na stronie rynek-ksiazki.pl, że zmarł Marek Arpad Kowalski, etnograf, dziennikarz, redaktor i publicysta.

Urodził się w 1942 roku na Węgrzech (stąd Arpad) i rzec można, że od urodzenia był hungarofilem. Autor kilkunastu książek, m.in.: „Śladami świątków”, „W kraju Burów i Zulusów”, „Droga wiodła przez Węgry”, „Diamenty we krwi”, „Przewodnik po świecie potraw” i „Kolonie Rzeczypospolitej”. U nas wydał „Na stos” (opowieść o Legionach na podstawie dzienników swojego ojca). W planach miał kolejną książkę historyczną.

Był człowiekiem wielkiej wiedzy, ale i skromności, łacząc to ze znakomitym poczuciem humoru.

Bardzo smutna wiadomość.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

One Response to “Marek Arpad Kowalski (1942-2013)”

  1. Daniel Paczkowski Says:

    Czytywałem jego felietony w Najwyższym Czasie! bardzo interesujące i stonowane. Ciekawa pozycja to również „Kolonie Rzeczypospolitej”. Czy w wydanej u Państwa książce znajduje się indeks osobowy?

Leave a Reply