Polak potrafi!

Jak wiadomo, wszyscy szukają czytelników. Droga do czytelnika jest wyboista i pełna przeciwności. W świetle badań czytelnictwa (a właściwie – badań nie-czytelnictwa w Polsce) zainteresowanie książkami jest domeną mniejszości Polaków. To spędza sen z powiek i autorów, i wydawców.
Ale – gdyby znaleźć sposób, aby pozyskać czytelników jeszcze przed wydaniem książki? Żeby chętnie zamówili i nieledwie ustawili się w kolejce (jak to bywało za komuny)?
Niemożliwe? Zobaczymy! Chciałbym Państwu polecić bardzo ciekawą inicjatywę – na portalu crowfundingowym (to słowo oznacza „finansowanie społecznościowe”) Polakpotrafi.pl czytelnicy zamawiają debiutancką książkę „Ocean. Śladami Amelii Earhart” Macieja Waszczyka, jeszcze przed jej ukazaniem się.

potrafi1

Są atrakcje! Pisze autor: Imiona i nazwiska wszystkich użytkowników portalu „Polak potrafi”, którzy wesprą projekt wydania i wypromowania powieści, zostaną wydrukowane na specjalnie zaprojektowanych w tym celu stronach książki. Ci hojniejsi otrzymają bezpłatnie egzemplarz z dedykacją autora. Jeszcze bardziej hojnym zadedykuję wiersz na ich temat a z najbardziej hojnymi zjem kolację podczas wieczoru autorskiego, który zorganizujemy w ich okolicy.

Zainteresowani? Tu można wesprzeć projekt:

potrafi2

I może jeszcze kilka słów o samej książce:

Jest rok 2012. W prasie ukazują się kolejne artykuły o Amelii Earhart, która samotnie przeleciała w 1932 roku Atlantyk i pięć lat później zaginęła nad Pacyfikiem w trakcie lotu dookoła świata. Ślady odkryte na bezludnej wyspie Nikumaroro wskazują na to, że tam właśnie mogła wylądować i przez jakiś czas żyć jako rozbitek.

Okładka

Czterdziestolatek pobudzony historią jej życia, a jednocześnie zmęczony pędem dnia codziennego, postanawia wziąć roczny urlop z pracy. Zamierza udać się na położoną na równiku, odległą o tysiące kilometrów od cywilizacji, niewielką lagunę Nikumaroro po to, żeby być może przyczynić się do odkrycia zagadki ostatnich chwil Amelii.

Podróż zaczyna się na lotnisku w Singapurze i od pierwszych chwil wszystko układa się inaczej, niż zaplanował. Azja, Australia i Polinezja odkrywają przed czytelnikiem swoje egzotyczne piękno i grozę, a refleksje bohatera nad współczesnością i cywilizacją sprawiają, że powieść ma zarazem charakter przygodowy, jak i filozoficzny. Robinson Cruzoe przeplata się z Kubusiem Fatalistą, a magicznej i egzotycznej akcji towarzyszy nostalgiczne poszukiwanie trudno osiągalnego spokoju ducha.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

One Response to “Polak potrafi!”

  1. Autor Says:

    Dziękuję Panu Kamilowi, za zamieszczenie mojego projektu z Polak Potrafi na swoim blogu : ) Zapraszam wszystkich do kontaktu i dołączenia do grona Przyjaciół, których imiona i nazwiska znajdą się w książce : ) Pozdrawiam, Maciej

Leave a Reply